Mikołaj z Grodu Tura w świetlicy św. Franciszka w Chojnicach

Kibice Chojniczanki dla dzieci ze świetlicy św. FranciszkaPiękny gest kibiców Chojniczanki.


19 grudnia fani drugoligowca z Chojnic przekazali dzieciom ze świetlicy św. Franciszka z ulicy Ogrodowej mnóstwo świątecznych prezentów.

 

 

To kolejna taka świąteczna akcja fanów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Kibiców Chojniczanki. Rok temu podarowali dzieciom ze świetlicy stół do tenisa stołowego. W tym roku planowali kupić podobny prezent – piłkarzyki, ale ostatecznie w zamian podarowali cały worek przeróżnych gier edukacyjnych i puzzli.

Dodatkowo każde dziecko otrzymało też od gwiazdora w szaliku Chojniczanki świąteczny prezent do domu. Kibice podarowali maluchom szaliki klubu i zaprosili na wiosenny mecz. - Jesteśmy bardzo wdzięczne – mówiły siostry Franciszkanki od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej, które od 9 lat prowadzą w tym miejscu świetlicę popołudniową dla dzieci.

Zdjęcia z tej radosnej chwili tutaj

Wcześniej w tym miejscu był Dom Matki "Dar Życia". - Na zajęcia do świetlicy przychodzi 20 dzieci z Chojnic – mówi siostra Daria. Młodzi chojniczanie w świetlicy przyjemnie i pożytecznie spędzają popołudnia, ucząc się, odrabiając lekcję, ale też bawiąc. Dzięki prezentom nauka i zabawa będą jeszcze przyjemniejsze.

Tekst i fot: (olo) za http://www.chojnice.com

Wróć