Lednica 2015

przez Franciszkanka

Lednica

W sobotę na Polach Lednickich zebrał się wielotysięczny tłum. Po raz dziewiętnasty odbyło się Spotkanie Młodych. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało "W Imię Ducha Świętego". Tegoroczna Lednica jest ostatnim etapem przygotowań do wielkich obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski, które będziemy obchodzić w przyszłym roku.

Jak  co roku, wyruszyliśmy z Człuchowa pielgrzymim szlakiem na pola lednickie. Pomimo wielu przeciwności i żaru z nieba stanęliśmy na ziemi chrztu. I tam usłyszeliśmy długo wyczekiwane słowa papieża Franciszka: Podzielam waszą radość, entuzjazm i wasze pragnienie Ducha Świętego. Wasze życie, nie może być puste, nijakie, bez celu . Przyjmijcie Go, jako szczególnego Gościa, napełnijcie wasze serca Jego obecnością. Proście, by codziennie Wam towarzyszył, w nauce, w modlitwie, w podejmowaniu decyzji, w pokonywaniu siebie i czynieniu dobra. Bądźcie mężni Jego mocą. Z Nim przemieniajcie świat".
Jak co roku zostaliśmy umocnieni mocą Ducha Świętego, napełnieni radością spotkania i nową energią na nadchdzące dni. I już mówimy:  Do zobaczenia  w 2016 r.
s. Noemi i s. Kornela

Wróć