Ks. Prymas Abp Wojciech Polak przewodniczył uroczystościom jubileuszowym w Orliku

przez Franciszkanka

Ks. Prymas na uroczystościach jubileuszowych w Orliku

22 sierpnia, w Domu Prowincjalnym w Orliku, świętowano 25 lat życia ślubów zakonnych S. Justyny Oleszkiewicz i S. Celiny Trzebiatowskiej. Uroczystość zgromadziła najbliższą rodzinę jubilatek, kapłanów z miejsc ich urodzenia i obecnych posług, siostry franciszkanki i siostry z innych zgromadzeń zakonnych.

Galeria z Uroczystości tutaj

 

Jubileuszowej mszy św. przewodniczył J. E. Ks. Prymas Polski Abp Wojciech Polak. Wraz z nim mszę świętą koncelebrowało 15 kapłanów. W homilii Ks. Prymas nawiązał do słów czytanej Ewangelii, że bez Jezusa nic nie możemy uczynić. To On zapala płomień miłości, który uzdalnia osobę powołaną do świadczenia o Jego miłości. Przywołując słowa Jana Pawła II i papieża Franciszka podkreślił, że osoby konsekrowane pokazują nam życie samego Jezusa Chrystusa. Stwierdził, że „życie konsekrowane jest ciągle ważne dla Kościoła i świata i ważne dla obecności Kościoła w świecie. Metropolita gnieźnieński przypomniał, że podstawą wierności powołaniu zakonnemu jest ufność wobec Boga, który wybiera ludzi do życia według rad ewangelicznych, „bo jest Ojcem znającym dobrze drogę, którą nas poprowadzi".

W związku z Rokiem Życia Konsekrowanego, Ks. Prymas Wojciech Polak podkreślił, że radość z przeżywania jubileuszu ślubów zakonnych, jest szansą, aby „wpatrzeć się w blask życia konsekrowanego i wciąż doświadczyć świeżości tego życia, którą osoby konsekrowane promieniują na Kościół”. Ks. Prymas zaznaczył również, że młodych ludzi przyciąga przede wszystkim styl osób powołanych, „ich radość, piękno życia Ewangelią i świadectwo, to propozycje, które warto przyjąć”. Pełny tekst homilii Ks. Prymasa.

1.Całość homilii i materiał dżwiękowy na stronie Radia Głos

2.Wywiad z Ks. Prymasem przeprowadzony przez Dyr. Radia Głos Ks. I.Smaglińskiego w Orliku

Po mszy św. był czas na złożenie życzeń, wspólny posiłek i radosne uwielbienie Boga za dar życia i powołania naszych jubilatek.

S. Justyna – Genowefa Oleszkiewicz urodziła się 29 listopada 1966 r. w Bytowie. Tam również przyjęła chrzest, Komunię i Bierzmowanie. Swe pierwsze śluby złożyła 29 kwietnia 1990 r. Obecnie posługuje w Domu Prymasa Polski w Gnieźnie,

S. Celina – Anna Trzebiatowska – ur. się 15 kwietnia w Dziemianach, wszystkie sakramenty przyjęła w kościele parafialnym w Leśnie. Pierwsze śluby złożyła 29 kwietnia 1990 r. w Orliku. Obecnie pracuje w parafii Opatrzności Bożej w Warszawie.

Niech Pan błogosławi Wam i prowadzi na dalsze życia zakonnego!

Wróć