Kraków: III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych

przez Franciszkanka

 

III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych odbył się pod hasłem „Wolni w Duchu Świętym” w Krakowie - Łagiewnikach. Wśród konsekrowanych z całej Polski obecni byli również Bracia i Siostry z Węgier, Słowacji i Portugalii W dniach 13 - 16 września młode osoby, które wybrały drogę życia zakonnego mogły poznać różnorodność charyzmatów i duchowości obecnych w Kościele. Na rozpoczęcie spotkania prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego kard. João Braz de Aviz powiedział: Nasze charyzmaty będą świeciły, jeśli będziemy żyć Ewangelią – "Dobrze, że mieliście ODWAGĘ ZAKOCHAĆ SIĘ W CHRYSTUSIE! (...) Nie jest ważne, że jesteśmy słabi, ale to CZY CHRYSTUS JEST W CENTRUM NASZEGO ŻYCIA! (...) Możemy stracić wszystko, ale jeśli zachowamy w sobie Jego Spojrzenie, nic nie stracimy..."- kontynuował kard. Aviz. W programie trzydniowego spotkania były konferencje, które wygłosili m.in. ks. Krzysztof Wons SDS, o. Stanisław Jarosz OSPPE i s. Anna Bałchan SMI. Nie zabrakło też świętowania. Ulicami Krakowa młodzi konsekrowani przeszli także pod Okno Papieskie, gdzie odbył się koncert zespołu niemaGotu. Na placu przed Oknem Papieskim na Franciszkańskiej w Krakowie trwało radosne uwielbienie, młodzi zakonnicy i zakonnice tańcząc i śpiewając, porywali przypatrujących się im mieszkańców miasta i turystów.

Galeria z kongresu

Msze św. dla uczestników kongresu odprawili biskupi-zakonnicy: klaretyn bp Jacek Kiciński i franciszkanin bp Damian Muskus oraz przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, redemptorysta o. Janusz Sok. W niedzielę 16 bm., na zakończenie kongresu Eucharystii przewodniczył abp Marek Jędraszewski.

W spotkaniu brało udział 17 sióstr franciszkanek. Kongres jest kontynuacją drugiej edycji spotkania młodych konsekrowanych, które odbyło się trzy lata temu.

Wróć