Kongres Młodych Konsekrowanych na Jasnej Górze

przez Franciszkanka

Kongres Osób Konsekrowanych

Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu rozpoczęła II Kongres Młodych Konsekrowanych w Polsce. Przewodniczył jej ks. bp Kazimierz Gurda, przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

Udział w Kongresie bierze prawie 1000 osób z wszystkich polskich zakonów i zgromadzeń zakonnych oraz świeckich instytutów życia konsekrowanego, wśród nich również Siostry Franciszkanki. Organizowane spotkania będą skupione wokół kongresowego hasła: „Radość konsekracji”.

Po Mszy św. uczestnicy spotkali się w Auli Kordeckiego, by wspólnie z o. Stanisławem Przepierskim OP zastanawiać się, co Maryja mówi o życiu konsekrowanym jako „pierwszeństwie, bogactwie i dynamizmie Bożej inicjatywy”. Dzień przyjazdu zakończył się Apelem Jasnogórskim, któremu przewodniczył ks. Dariusz Bartocha SDB, inspektor Krakowskiej Inspektorii Salezjanów.

Pierwszy pełny dzień poświęcony został dziękczynieniu za powołanie oraz za różnorodność form i charyzmatów, a także odkrywaniu, gdzie jest źródło radości osób konsekrowanych. Nie zabraknie oczywiście wspólnej modlitwy i czasu na poznawanie się i wymianę myśli, będą konferencje oraz koncert uwielbienia.

26 września – w łączności z całym Kościołem – zaplanowano obchody „wspomnienia świętych i męczenników życia konsekrowanego” i przemarsz na szczyt jasnogórski z relikwiami świętych i błogosławionych. Zgromadzeni na Jasnej Górze będą modlić się o świętość życia osób konsekrowanych i za wszystkich, do których są posłani. Będzie to w Polsce najważniejsze wydarzenie trwającego w Kościele Roku Życia Konsekrowanego. Kongres zakończy Msza św. pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego abp. Celestino Migliore.

Celem Kongresu jest, by pośród różnorodności charyzmatów poszczególnych wspólnot, każda młoda osoba konsekrowana doświadczyła i pogłębiła w sobie radość wypływającą z łaski powołania.

 za: http://www.redemptor.pl

Radość Twoja w nas - Hymn kongresu

Wróć