Jubileusz 25 - lecia ślubów zakonnych w Orliku

przez administrator

Srebrny jubileusz ślubów zakonnych w Orliku

 

9 sierpnia 2014 r. był dniem uroczystego dziękczynienia za dar powołania do służby Bogu i bliźniemu w Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej: S. Eligii Danielskiej, S. Patrycji Kuczyńskiej, S. Karoliny Pałubickiej, S. Kingi Heldt, S. Nicoli Gierszewskiej i S. Rut Ciesielskiej, które tego dnia przeżywały jubileusz 25 – lecia ślubów zakonnych.

 

 Jubileusz rozpoczął się Mszą św. dziękczynną, której przewodniczył Generał Zakonu Paulinów O. Arnold Chrapkowski, a Słowo Boże wygłosił ks. Roman Walkows z Lubiewa. W koncelebrze wzięło udział ponad 20 kapłanów wraz z wikariuszem biskupim ds. życia konsekrowanego Ks. Prałatem Marianem Szczepińskim z Kościerzyny.

Galeria zdjęć

 W radosnym świętowaniu brały udział siostry na czele z Radą Prowincjalną, najbliższa rodzina i zaproszeni Goście.

Jubileusz 25–lecia Sióstr był czasem refleksji i zadumy nad tajemnicą Bożego wybrania. Został uświetniony koncertem uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu i pana Jakuba Tomalaka z Kalisza, który przygotował na ten dzień specjalny utwór: Wypłyń na głębię, nie bój się, a także akompaniamentem orkiestry dętej "Przyjażń" z Dziemian. Cała uroczystość upłynęła w radosnej i rodzinnej atmosferze.

Naszym Jubilatkom  życzymy dalszego błogosławieństwa Bożego w pełnionej posłudze, a także wierności złożonym ślubom zakonnym.

Wróć