Jubileusz 25 - lecia ślubów zakonnych w Orliku

przez Franciszkanka

S. Daria, S. Estera, S. Marcelina i S. Eliza dziekowały za 25 lat życia zakonnego

2 lipca stał się radosnym dniem dziękczynienia za 25 lat życia zakonnego S. Darii Madajczyk, S. Estery Kamrowskiej, S. Marceliny Kande i S. Elizy Baran. Ta piękna uroczystość zgromadziła w Orliku najbliższą rodzinę i przyjaciół jubilatek, kapłanów i Siostry Franciszkanki ze wszystkich domów zakonnych.

Galeria

Jubileuszowej mszy św. przewodniczył Ks. Prałat Marian Szczepiński - wikariusz biskupi ds. życia konsekrowanego diec. pelplińskiej. Homilię wygłosił O. Syrach Janicki OFM (prowincja katowicka). Treść homilii przewijała się wokół słów biblijnych: Naucz nas liczyć dni nasze, abyśmy osiągnęli mądrość serca.” Ps 90, 12 . Po homilii, jubilatki odnowiły śluby zakonne. Po mszy św. odbyło się radosne spotkanie przy stole. Uwieńczeniem dnia był przepiękny koncert muzyki organowej, który odbył się w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Gośćmi koncertu byli: Gedymin Grubba (organy) i Ewelina Wojciechowska (sopran).

Kochane Siostry!

25 lat temu oddałyście Swe serce i życie Dobremu Bogu. Dziękujemy Mu za Was, a Wam za świadectwo życia i służbę drugiemu człowiekowi. Kochane Siostry, Pan Was powołał niedoskonałe, ale bezgranicznie i bezwarunkowo Was kocha. Potrzebuje Was, abyście były cudotwórcami w życiu innych ludzi. Nie macie rozwiązać problemów całego świata, żeby stał się cud. Wystarczy, że będziecie czynić dobro tam, gdzie jesteście: w domu, na ulicy, w szkole, szpitalu, kościele. Nie wszystko możecie zrobić i nie wszystko zrobicie idealnie, ale to nie ważne, ważne jest ile miłości w to włożycie ! To będzie być może pierwszy krok ku Bogu w czyimś życiu - i tak odmienicie świat ! Niech Boża Miłość wypełnia Wasze serca i jest źródłem radości, cierpliwości, wytrwałości i zawierzenia Panu w codziennym życiu. Szczęść Boże!

Wróć