II Forum Ewangelizacyjne Archidiecezji Poznańskiej

przez Franciszkanka

„Wy dajcie im jeść!” (Mt 14.16)to wezwanie Jezusa stało się motywem przewodnim II Forum Ewangelizacyjnego Archidiecezji Poznańskiej, które odbyło się w sobotę 7 listopada b.r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uczestniczyło w nim blisko 700 osób.

Uczestnicy forum próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób podejmować konkretnie działalność ewangelizacyjną w parafiach oraz jakie narzędzia i metody do tej pracy wykorzystywać. Nasze zgromadzenie reprezentowały: S. Maksymiliana Laskowska i S. Daniela Pałubicka.

Podczas Forum konferencję wygłosili: bp Edward Dajczak z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, ks. dr Mirosław Tykfer, redaktor naczelny „Przewodnika Katolickiego” oraz bp Damian Bryl, przewodniczący Wydziału Przekazu Wiary, Nauczania i Wychowania Katolickiego w poznańskiej Kurii.

Na Targach zorganizowano również kaplicę, gdzie cały czas wystawiony był Najświętszy Sakrament i zawsze ktoś czuwał na modlitwie. Punktem centralnym wydarzenia była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego w pobliskim kościele św. Michała Archanioła. Uczestniczył w niej, w związku z obchodzonym 8 listopada Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym, patriarcha Grzegorz III Laham z Syrii, zwierzchnik Greckiego Katolickiego Kościoła Melchickiego.

Organizatorzy Forum tak zaplanowali jego przebieg, by mówiąc o metodach ewangelizacji przedstawić jednocześnie, jak funkcjonują one w praktyce. Dlatego po części teoretycznej zorganizowano warsztaty, podczas których zaprezentowano ponad dwadzieścia różnych narzędzi wykorzystywanych w ewangelizacji.  

 

 

II Forum Ewangelizacyjne Archidiecezji Poznańskiej zakończyło się późnym wieczorem wspólną modlitwą uwielbienia, podczas której proszono także Boga m.in. o rozpalenie ducha i mądrości w ewangelizacji.

Wróć