35. Europejskie Spotkanie Młodych w Rzymie

„Wędrówka młodych drogą wiary”

 

Trwa 35. Europejskie Spotkanie Młodych w Rzymie. Bierze w nim udział ok. 40 tyś. osób z całego świata. Z Polski w spotkaniu uczestniczy ok. 12 tys. osób. Wsród nich wraz z młodzieżą są nasze siostry: S. Kinga Heldt, S.Urszula Rostankowska oraz S. Dagmara Lange.

 

 

Od 28 grudnia do 2 stycznia młodzi pielgrzymi z całego świata będą się modlić, rozmyślać i uczestniczyć w życiu parafii, rodzin oraz wspólnot zakonnych Rzymu i okolic.

Wspólne modlitwy odbywać się będą codziennie o godz. 14.00 i 19.30 w siedmiu wielkich kościołach rzymskich, w tym w najważniejszych bazylikach: św. Jana na Lateranie, Matki Bożej Większej i św. Pawła za Murami. Podczas tegorocznego spotkania polska wspólnota pierwszego stycznia odprawiając Nieszpory wyzna swoją wiarę.

Pierwszego stycznia odbędzie się spotkanie w Bazylice św. Pawła za Murami, gdzie spotkają się wszyscy Polacy. Tam polska wspólnota odprawiając Nieszpory wyzna swoją wiarę. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. kard. Stanisław Ryłko i wielu innych polskich biskupów. Jest to ważne wydarzenie takiej jedności – powiedział o. Marek Krzyszkowski.

 „Jak co roku, liczba Polaków jest znacząca – mówi brat Marek z Taizé, jeden z głównych organizatorów rzymskiego spotkania. Taizé proponuje młodym ludziom pielgrzymkę zaufania przez ziemię. To znaczy zachęcamy młodych, by wyruszyli w drogę wiary – wyjaśnia brat Marek. – Ta droga prowadzi przez Rzym. Tutaj trzeba od czasu do czasu przyjechać, żeby odkryć początki chrześcijaństwa, ślady pierwszych świadków Chrystusa, którzy oddali swoje życie za Niego”.

Wróć