2 luty - XVI Dzień Życia Konsekrowanego

przebiega pod hasłem "Życie konsekrowane w Kościele, naszym domu". Nawiązuje ono do hasła roku duszpasterskiego "Kościół naszym domem".

Siostry Franciszkanki z Orlika

 

 

2 lutego Kościół obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. W 1997 r. Jan Paweł II właśnie w to święto ustanowił Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

 

 

 

 

 

 

 

 

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego stworzył okazję do głębszej refleksji całego Kościoła nad darem życia poświęconego Bogu. Matka Najświętsza ofiaruje Panu Bogu największy Dar, jaki otrzymała - Syna, Jezusa Chrystusa, a tym samym składa w ofierze siebie. Podobną ofiarę, z siebie samych w miłości do Chrystusa, składają osoby konsekrowane

Dzień ten jest szczególną okazją do dziękczynienia Bogu za dar powołania, przebłagania za wszelkie niewierności i wielkiej prośby o łaskę wierności na każdy dzień.

W całej Polsce uroczystości odbywać się będą w katedrach diecezjalnych. Z naszej prowincji największa ilość sióstr będzie uczestniczyć w Uroczystej Mszy św. w katedrze pelplińskiej pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego J. E. Ks. Bpa Jana Bernarda Szlagi.

 

Wróć