150 lat na ziemiach polskich

przez Franciszkanka

Głównym uroczystościom w Chojnicach będzie przewodniczyć Prymas Polski Abp Wojciech Polak.

 

 

Rok 2017 dla polskiej prowincji Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej jest rokiem jubileuszowym. 9 października br. minie 150 lat od przybycia pierwszych Franciszkanek z ówczesnej prowincji holenderskiej na ziemie polskie. Siostry przybyły na zaproszenie miejscowej ludności do Chojnic, które były wówczas pod zaborem pruskim.

 

 

 

Historia przybycia pierwszych sióstr do Chojnic

 

Wielkie i ważne wydarzenia, które mają szczególne znaczenie dla człowieka, warto zachować w pamięci, tak, by stały się bliskie i aktualne. Jednym ze sposobów zatrzymania się jest powrót do początków, czemu służą rocznice i jubileusze czy nowenny. Dlatego polska prowincja Sióstr Franciszkanek z dniem 9 lutego rozpoczęła 9-cio miesięczną nowennę. Wraz z Założycielką Matką Magdaleną, siostry przez 9 miesięcy pielgrzymują w duchu wdzięczności po kartach 150 – letniej historii.

 

Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się 20 sierpnia br. w chojnickiej Bazylice podczas mszy św. o godz. 12.00, której przewodniczyć będzie J.E. Ks. Abp Wojciech Polak Prymas Polski, a homilię wygłosi J.E. Ks. Bp Wiesław Śmigiel. W godzinach popołudniowych odbędzie się Muzyczne Oratorium „Ziarno gorczycy”. Już dzisiaj zapraszamy mieszkańców Chojnic, nasze rodziny, przyjaciół, znajomych na wspólne świętowanie jubileuszu.

Wróć