Holy Wins! Święty zwycięża!

przez Franciszkanka

Nasze życie zmienia się, ale się nie kończy! 

Wigilia Wszystkich Świętych od kilku lat zaczyna nabierać nowego wymiaru.  Zamiast upiornego Halloween proponuje się bezpieczną alternatywę Holy wins (Święty zwycięża). Święty Zwycięża promuje świętość, radość, życie, światło i dobroć. Przez nasze parafie, przechodzą Korowody Świętych, odbywają się Bale Świętych,  jak również Noce Świętych.

Tradycyjnie w miejscach, w których posługują Siostry Franciszkanki np. w Chojnicach, Więcborku, Człuchowie, Katowicach, Orliku, siostry w sposób czynny przygotowały się  do dziękczynienia Kościoła za dar życia świętych i błogosławionych.  Żywot każdego z nich niesie w sobie niesamowity potencjał do czerpania wzoru do kroczenia przez życie wraz z Jezusem.

Galeria IV Nocy Świętych w Orliku

W Orliku, IV Noc Świętych rozpoczęła się scenkami wziętymi z życia współczesnego, które ukazały problemy powodujące rozłam w rodzinach i w relacjach międzyludzkich. Jako antidotum można było zobaczyć przykłady z życia wybranych świętych. Uroczysta procesja ponad 20 relikwii świętych i odśpiewane Nieszpory ukazały blask pięknego działania Boga w ich życiu. Ta chwila zainspirowała uczestników do modlitwy uwielbienia i pozwoliła odczuć bliskość i miłosierdzie Boga. Pomocą służyły teksty z Dzienniczka Św. Faustyny. Wiele osób skorzystało z Sakramentu Pokuty. W procesji na cmentarz dotarła jeszcze raz prawda: Nasze życie zmienia się, ale się nie kończy!  Radosne odśpiewanie Te Deum i ucałowanie relikwii dopełniło ten niezwykły wieczór, który wprowadził nas w Uroczystość Wszystkich Świętych.

Wróć