EDK 2023 już wkrótce...

przez Admin

 

Już niedługo w całej Polsce i poza jej granicami wyruszą kolejne edycje Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. To wielkopostne wyzwanie podejmuje co roku wiele osób, pragnących duchowej przemiany. Hasłem tegorocznej EDK są słowa: "Idę, bo szukam nadziei".

 

Idea Ekstremalnej Drogi Krzyżowej powstała w 2009 roku na południu Polski, jej inicjatorem był ks. Jacek Wiosna Stryczek. Dziś trasy EDK można znaleźć w całej Polsce, a także w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Duchowość Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest odpowiedzią na kryzys konsumpcjonizmu i wygodnego życia pozbawionego sensu. Poprzez zmierzenie się z długą, samotną modlitwą w ciszy nocy i wysiłek żmudnej, często wypełnionej bólem i zmaganiem z własną słabością drogi, wiele osób doświadcza głębokiego spotkania z Bogiem. To czas na przemyślenie wielu życiowych spraw i spojrzenie na własne życie z innej perspektywy - perspektywy Krzyża Chrystusa.

Więcej informacji i mapę wszystkich dostępnych tras można znaleźć na oficjalnej stronie: https://www.edk.org.pl/

 

Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej razem z nami! Początek 24 marca o godz. 20:00 w kościele p.w. św. Antoniego w Dziemianach.

 

Jak co roku, dwie trasy Rejonu Dziemiany (św. Franciszka - 42km i św. Antoniego - 30km) biegną obok naszego klasztoru w Orliku na Kalwarię Wielewską. Trzecia trasa, najdłuższa na Pomorzu - trasa św. Rity (55km) - biegnie wokół Jeziora Wdzydze, również na Kalwarię we Wielu.

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie: EDK Dziemiany – Żyj Ekstremalnie

 

Wróć