Częstochowa: Z Jasnej Góry do Orlika

przez Franciszkanka

©/BPJG Marek Kępiński

 

24 stycznia, podczas mszy św., przed Cudownym Obrazem na Jasnej Górze dokonało się poświęcenie ikony z wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej dla Domu Prowincjalnego Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej w Orliku (diec. pelplińska). Autorem ikony jest p. Tadeusz Mistura z Częstochowy. Mszy św. o godz. 16.45 przewodniczył o. Roman Wit, który rozpoczynając Eucharystię powiedział: „Stają z nami Siostry Franciszkanki od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej, aby zaprosić Maryję w tym znaku kopii jasnogórskiej do swojej kaplicy prowincjalnej, żeby tam Ona, jako Matka, otoczyła ich swoją miłością, aby także wypraszała potrzebne łaski dla całej prowincji i dla wszystkich sióstr”.

Galeria zdjęć

Po Eucharystii O. Roman Wit poświęcił ikonę Matki Bożej, która następnie została przewieziona do Orlika. Po wielogodzinnej podróży, już w godzinach nocnych została uroczyście przywitana przez siostry wspólnoty orlickiej i wniesiona do kaplicy, gdzie nastąpiło oddanie się Maryi pod szczególną opiekę. Tej uroczystej procesji towarzyszył dźwięk fanfar jasnogórskich. Ikona przez tydzień będzie stała w prezbiterium, by z racji rozpoczynających się rekolekcji zakonnych siostry mogły osobiście przyjąć Maryję, jako Tę, która jest najdoskonalszym przykładem życia konsekrowanego. Ikona w Dniu Życia Konsekrowanego zostanie umieszczona obok krzyża w prezbiterium.

Ikona Matki Bożej jest podziękowaniem Maryi za ocalenie życia sióstr i klasztoru podczas nawałnicy 2017 r. Już na zawsze będzie przypominać, że jest Matką, która nigdy nie opuszcza swych dzieci. Siostry Franciszkanki dziękują Bogu także za 70 – lecie powstania polskiej prowincji i w sposób szczególny dokonają aktu dziękczynienia na Jasnej Górze podczas nocnego czuwania w dniu 22 lipca br. 

 

Materiały dźwiękowe i zdjęcia Biura Prasowego Jasnej Góry można znaleźć pod tym linkiem.

 

Wróć