Czas Nowej Ewangelizacji

Przystanek Jezus

 Sierpień to miesiąc pielgrzymowania i czas wielu spotkań młodzieży.

Niedawno zakończył się I Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji i XIII Przystanek Jezus. W Kongresie uczestniczyło ok. 1,2 tys. osób reprezentujących ok. 300 środowisk ewangelizacyjnych. Ostatniego dnia od rana ewangelizatorzy dzielili się świadectwami własnego nawrócenia czy dróg, jakie doprowadziły ich do decyzji o podjęciu ewangelizacji.

Przystanek Jezus przeniósł się potem z parafii na Pole Woodstockowe do Wioski Przystanku Jezus. Z imponującego, wielkiego podestu płynęła dynamiczna muzyka uwielbienia. 500 ewangelizatorów podjęło radosny śpiew i taniec z flagami. Duży telebim dodał nowoczesnego, młodzieżowego przekazu. Każdego dnia do późnych godzin nocnych trwała ewangelizacja wśród uczestników Woodstocku. Wśród ewangelizatorów były nasze siostry: S. Noemi, S. Jana. S. Weronika i S. Marcina.


 „Pielgrzymka to trud wędrowania w pogodzie i niepogodzie. Pielgrzymka to lekcja wiary i nauka rezygnowania z siebie. Pielgrzymka to prośby, podziękowania i postanowienia. Każdy ma ich wiele, a są one wynikiem pracy nad sobą i chęcią przemiany życia."

Co roku w sierpniu polskie drogi wypełnione są pielgrzymami wędrującymi do Pani Jasnogórskiej. Wśród pątników nie braknie i Sióstr Franciszkanek.

Nasze siostry pielgrzymują w grupach:

- poznańskiej: S. Daria

- chojnickiej: S. Renata i S. Urszula

- brodnickiej: S. Faustyna

- warszawskiej: S. Agnieszka

- krakowskiej: S. Kamila

 

A już niedługo odbędzie się Max Festiwal w Niepokalanowie, w którym uczestniczyć będzie S. Eligia i S. Paula, w tym samym czasie w Serpelicach n. Bugiem rozpocznie się Golgota Młodych. Wśród uczestników spotkamy: S. Gracjanę, S. Annę i S. Barbarę.

Czas tych spotkań to nabożeństwa, konferencje, świadectwa, również spotkania w grupach, ogromna radość z bycia razem. By wyobrazić sobie klimat tych miejsc po prostu trzeba tam być i przeżyć samemu. Jeszcze jest czas by się zdecydować!

Wróć