Chrystus zmartwychwstał

przez administrator

Chrystus prawdziwie zmartywchwstał

Potrzebujemy Ciebie, zmartwychwstały Panie, 
także i my, ludzie trzeciego tysiąclecia!
Zostań z nami teraz i po wszystkie czasy.
 Prosimy Cię, wspieraj nas w drodze.
W Ciebie wierzymy, w Tobie pokładamy nadzieję,
bo Ty jeden masz słowa życia wiecznego (por.J6, 68).
Mane nobiscum, Domine! Alleluja!

W przeddzień kanonizacji Jana Pawła II chciejmy ponownie pochylić się nad słowami z ostatniego orędzia wielkanocnego, umierającego już papieża, z 2005 roku. Jan Paweł II przeprowadził swoją refleksję wielkanocną w oparciu o Ewangelię św. Łukasza (Łk 24, 29), kiedy to uczniowie w drodze do Emaus zapraszali tajemniczego wędrowca, by pozostał z nimi, bo słońce chyliło się już ku zachodowi, mówiąc: „Mane nobiscum, Domine” (Zostań z nami, Panie!)

Uczniowie rozpoznawszy Pana „w tej samej godzinie wybrali się”, aby przekazać to, co zobaczyli i usłyszeli.

Kiedy naprawdę doświadczyło się Zmartwychwstałego, nie można zatrzymać Go tylko dla siebie. Jan Paweł II – papież pielgrzym przez całe życie przekazywał to, co zobaczył i usłyszał dodając nam odwagi, byśmy nie bały się być Świadkami Zmartwychwstałego.

 Słowa Chrystusa: „Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi! Ja jestem z wami! Odwagi! Jam zwyciężył świat!”  stały się mottem jego papieskiej posługi.  Papież zdał egzamin z męstwa i nadziei, bo wierzył w Zmartwychwstałego. Tego typu egzamin jest jeszcze przed nami.  

Niech paschalna nowina poprowadzi nas przez drogi codzienności z naszym Zmartwychwstałym Panem.  Pokrzepieni tym paschalnym doświadczeniem, z odwagą i nadzieją codziennie wyruszajmy w dalszą drogę, by głosić światu: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

                                                                    Błogosławionych Świąt!

Wróć