Chojnice: Skupienie dla dziewcząt

przez Franciszkanka

30 IX 2017r. w chojnickiej wspólnocie przy ul. Wysokiej odbyło się spotkanie dla dziewcząt. Na nasze zaproszenie odpowiedziało trzynaście młodych serc. Naszym przewodnim hasłem były słowa naszej Założycielki Matki Magdaleny: BÓG SIĘ ZATROSZCZY! Jakże wymowne są te słowa w naszej codzienności, często niełatwej, pełnej wyzwań, nieraz cierpień i prześladowań, nawet wśród bliskich czy chociażby nawałnicy, która odmienia całą rzeczywistość.

Wspólnie i każda z osobna próbowałyśmy sobie odpowiedzieć, jak ufać innym i jak ufać Bogu? Na ile jestem w stanie powierzyć swoje życie, sprawy drugiej osobie, ale i Panu? Czy potrafię być tą, która wykazuje troskę o innych? Przez ten temat poprowadziła nas S. Vianneya Szwarocka. Przybliżyła nam też postać Matki Magdaleny Damen, która uboga i prosta, przekonana o Bożej Opatrzności, po cichu, dokonała wielkich rzeczy.

S.Bernadetta Bąk przygotowała dla nas refleksję o ufności Abrahama. Jak to jest, że Abram nie mając żadnego wyznaczonego programu, „planu trasy” po prostu wyruszył, bo Bóg Go wezwał? Stał się ojcem wiary, wzorem zawierzenia i ufności Bogu, który spełnia swoje obietnice. Siostra przekonywała nas o osobistej, odwiecznej, bezwarunkowej Miłości Boga do swych umiłowanych dzieci i zaprosiła nas do proszenia o Ducha Świętego, bo to On daje Nowe Życie, życie pełne radości, nadziei, życie w Bogu i Jego Kościele, w którym można odnaleźć pełnię.

Kilka zdjęć z dnia skupienia

Miałyśmy okazję do osobistego spotkania z Jezusem podczas adoracji, Sakramentu Spowiedzi oraz w czasie Mszy Świętej, którą odprawił Ks. Marek Bogusz, wikariusz z Parafii Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Chojnicach. Ksiądz zachęcił nas do tego, by nie troszczyć się zbytnio, nie zamartwiać się o sprawy tego świata ale o Królestwo Niebieskie i o święte życie.

W czasie tego dnia nie zabrakło okazji do śpiewu, radosnych rozmów, spotkania z innymi Siostrami tej wspólnoty. Modliłyśmy się również przy Grobie S. Adelgund, która oddała życie za dziewczęta w naszym wieku. Był to czas bogaty i cenny. Niech owocuje w codzienności! Bogu niech będą dzięki! J

Oddajmy Panu nasze lęki, troski, obawy i prośmy Go o odpowiedź na pytanie, z jakim również trwał przed Nim Święty Franciszek z Asyżu – w przeddzień Jego Uroczystości: „ CO MAM CZYNIĆ, PANIE?” On z pewnością odpowie, bo słucha i chce do nas mówić.

Wróć