Chojnice: Credo po raz dwudziesty

przez Franciszkanka

Od 20 lat, w Chojnicach odbywa się Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej - Credo. Jego inicjatorami byli: S. Mirona Turzyńska, Michał Leszczyński i państwo Lidia i Leszek Chamier - Ciemińscy. Co roku występuje w nim ok. 300 wykonawców prezentujących utwory chrześcijańskie. Przyjeżdżają z różnych regionów naszego kraju. W jury udział wzięła min. S. Michalina Brożyńska.

Jubileuszowy przegląd przygotowała SP nr 1 w Chojnicach, Bazylika Mniejsza w Chojnicach i Chojnicki Dom Kultury. Nad organizacją czuwała S. Bernarda Charchut i Michał Leszczyński.

Podczas przeglądu zostały ogłoszone wyniki miejsko -  gminnego konkursu literackiego na temat: Spotkałem kiedyś Siostrę Franciszkankę... zorganizowanego przez S. Bernardę Charchut. Zwycięzcy otrzymali nagrody: tygodniowy pobyt na koloniach z Matką Magdaleną w Orliku.

W XX Przeglądzie specjalnym gościem był Piotr Pawlicki, który uświetnił jubileusz swym koncertem, a honorowym gościem były Siostry Franciszkanki z racji przeżywanej 150 rocznicy przybycia pierwszych do Chojnic. Siostry wystąpiły z radosnym przesłaniem pieśni dziękczynnych.

Występ sióstr

Wróć