Bóg się rodzi!

przez Franciszkanka

Boże Narodzenie w Greccio

Wcielenie Jezusa Chrystusa zmieniło cały świat. Spoglądamy w kierunku Betlejem i znajdujemy Dzieciątko w Żłobie. Bóg ogłasza swoje królowanie na świecie dając nam swojego jedynego umiłowanego Syna. Głosy Aniołów ogłaszają niebiańską Nowinę, która pozostaje niezmienna przez wszystkie wieki:


CHWAŁA BOGU NA WYSOKOŚCI A NA ZIEMI POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI!


Św. Franciszek pochwycił tę nowinę i dał jej świadectwo świętując Boże Narodzenie w Greccio. Wcielony Jezus pozostał dla Franciszka źródłem natchnienia przez cale życie. My jako naśladowczynie św. Franciszka możemy czerpać i ubogacać się jego doświadczeniem spotkania z Nowonarodzonym.

Audycja wigilijna u Sióstr Franciszkanek

Nosimy w sobie wielkie franciszkańskie dziedzictwo. Spełniamy piękne powołanie, by być dziećmi Boga Ojca, oblubienicami Ducha Świętego i matkami naszego Pana Jezusa Chrystusa. W tym duchu przekazujemy wszystkim serdeczne życzenia, byśmy tak jak Maryja byli zasłuchani w Słowo Boże i z wiarą Je przyjmowali do swojego serca. Niech przez nasze świadectwo życia „rodzi” się dla świata błogosławiony owoc – Jezus Chrystus.

 Niech każdy dzień życia i posługi w Nowym Roku 2015 będzie ciągłym wzrastaniem w wierze i miłości Chrystusa, Syna Bożego.

 Z najlepszymi życzeniami błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia,

Siostry Franciszkanki

 

Wróć