Bal nad bale, czyli Wszyscy Święci balują w niebie

Współczesny świat skłania się coraz częściej ku nowoczesnym formom świętowania. Jedną  z tych form jest tzw. Halloween, nie mający zbyt dużo wspólnego z obchodzonym świętem zmarłych, a tym bardziej z Uroczystością Wszystkich Świętych. Pan jednak nieustannie w swojej dobroci i mądrości posyła nam Swego Ducha, który daje nowe pomysły i rozwiązania. Dzięki temu coraz częściej pojawiają się tzw. Bale Wszystkich Świętych, procesje z relikwiami, spotkania i Noce ze Świętymi.

 Tutaj zdjęcia

Przy parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Poznaniu również powstał pomysł zorganizowania Balu Wszystkich Świętych. Wszystko rozpoczęło się w Kościele nabożeństwem z Litanią do Wszystkich Świętych i śpiewem przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, które poprowadził ksiądz wikary. Następnie w uformowanym orszaku dzieci przebrane za Świętych wyszły z Kościoła ze śpiewem i podążyły do sali udekorowanej prawdziwie niebiańsko. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy oczywiście od piosenki „Święty, święty” Arki Noego, bo przecież każdy świętym może być. Nie brakowało też niespodzianek i zabaw. Jedną z nich było zaprezentowanie swojego stroju i opowiedzenie o świętym, który go nosił.

Nasi mali Święci prezentowali się niesamowicie w dowód czego otrzymali słodkie niespodzianki. Dzieci bawiły się świetnie i wszystkim dopisywał niebiański humor. Cieszyliśmy się, gdyż w naszym balu uczestniczyło ok. 40 małych Świętych. A jak na pierwszy raz to super frekwencja! Dziękujemy wszystkim uczestnikom i tym, którzy nas wspomogli przy realizacji tego pomysłu! Życzymy wszystkim takich udanych spotkań i do zobaczenia za rok, wierząc cały czas w Świętych Obcowanie!

S. Paula

Wróć