Boże Narodzenie w Orszy na Białorusi

Już od 3 miesięcy nasza nowa wspólnota Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki ewangelizuje w Orszy na Białorusi. Siostry: Maristella i Genowefa, które tworzą w/w wspólnotę przeżywały po raz pierwszy Boże Narodzenie z dala od Polski. Parafia, w której pracują nie ma jeszcze kościoła, jest za to kaplica, która na czas Bożego Narodzenia stała się prawdziwym Betlejem.


Jedno z pierwszych spotkań wigilijnych było dla Seniorów. Odbyło się ono według tradycji polskiej. Warto nadmienić, że niektórzy uczestnicy nigdy nie przeżywali wigilii w ten sposób. Wszyscy pracowicie przygotowali się do tego niepowtarzalnego wieczoru. Każdy wykonał jedno danie na stół.
Życzenia, opłatek i to wzruszenie, gdzie i łezka zakręciła się w oku.

Wdzięczność ludzka i ciepłe słowa, sprawiły, że Siostry poczuły się już naprawdę wśród swoich.


W dzień Bożego Narodzenia dzieci wykonały Jasełkę Misyjną i oddały pokłon Nowonarodzonemu. Były to pierwsze w parafii jasełka. Wystąpiły wszystkie dzieci, które uczestniczą w katechezie.

 

 Kolejnym wielkim wydarzeniem I Bal Parafialny dla rodzin z dziećmi. Jak przystało na bal, odbył się w Domu Kultury przy prawdziwej muzyce i karaoke z projektora… Konkursów i nagród było mnóstwo. Pod koniec balu św. Mikołaj wręczył każdemu dziecku upominki, które dzięki ofiarnym darczyńcom z Polski dotarły do wielu dłoni. Dla wszystkich ten bal był czymś nowym i zintegrował wszystkich.

Obecnie Siostry szykują Orszak Trzech Króli i patrząc przez okno zastanawiają się czy pogoda pozwoli, gdyż wiatr, śnieg i deszcz nie sprzyja…Natomiast 15 stycznia odbędzie się w kaplicy I Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Życzymy im Bożego błogsławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień Nowego Roku 2012.

Wróć