Festyn św. Franciszka

„Nasze przedszkole jest Franciszkowe...”

Festyn św. Franciszka

 Tak rozpoczyna się hymn Przedszkola Kwiatki św. Franciszka w Warszawie napisany przez s. Aurelię Woronowicz z okazji pięciolecia istnienia placówki, w której pełnimy posługę.

Inauguracja nowego roku szkolnego w naszym przedszkolu zawsze powiązana jest z uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Tak było także i w tym roku, jednakże ten rok jest dla nas czasem szczególnym...

To już po raz piąty rozpoczęliśmy nowy rok przedszkolny i otworzyliśmy drzwi naszego Franciszkowego przedszkola dla przychodzących „małych kwiatków”.

Obchody pięciolecia rozpoczęliśmy zapoznaniem dzieci, personelu, rodziców i zaproszonych gości z świętymi franciszkańskimi: św. Franciszkiem, św. Klarą, św. Antonim, św. o. Pio i naszą założycielką Matką Magdaleną, poprzez przedstawienie: Kwiatki św. Franciszka”, które s. Aurelia wraz ze swymi „Bratkami” – grupą, w której pracuje, przygotowała i wystawiła.

Dnia 9 października społeczność naszego przedszkola, a więc: dzieci, rodzice, personel, wzięła udział w uroczystej Mszy św. dziękczynnej sprawowanej przez ks. dyr. Sylwestra Jeża. Podczas Eucharystii dziękowaliśmy Dobremu Bogu za wszelkie dobro oraz prosiliśmy o błogosławieństwo na kolejne lata.

Po Mszy św. wzięliśmy udział w corocznym Festynie Rodzinnym pod patronatem św. Franciszka. Dla naszych Pociech przygotowanych było wiele atrakcji, które przyniosły im mnóstwo radości, a nam ich roześmiane buzie.

Wspólne świętowanie nie skończyło się wraz z zakończeniem festynu, ono trwa każdego dnia, gdyż każda chwila spędzona wspólnie w naszej „małej” franciszkańskiej wspólnocie jest naszym świętem. Zapraszamy do galerii zdjęć.

S.M. Klara Sopolińska

 

Wróć