Max Festiwal 2010 w Niepokalanowie

Max Festiwal 2010

Zakończył się drugi Max Festiwal zorganizowany przez OO. Franciszkanów z Niepokalanowa, w szczególności przez O. Artura Pyza i o. Grzegorza Szymanika. Hasłem tegorocznego Max Festiwalu – było: „Ochrzczony-Zbawiony”.  Przez cały czas trwania Max Festiwalu można było adorować Najświętszy Sakrament. W kaplicy, przez 24 godziny na dobę, wciąż byli obecni młodzi ludzie. Nawet nocna burza ich nie odstraszyła.

W czasie spotkań grupowych, które animowały min. nasze 4 siostry: Mirona, Eligia, Edyta i Bernarda młodzież zastanawiała się dlaczego chrzest jest darem i zadaniem. Bardzo cenną pomocą były konferencje, które wygłosili min. pan Mariusz Dzierżawski, założyciel "Fundacji PRO - Prawo do Życia", pani dr Joanna Mitrus mówiła o wodzie jako wodzie, a O. Kazimierz Wasilewski - egzorcysta z Niepokalanowa wyjaśniał czym jest woda święcona i jakie ma zastosowanie. Ojciec po konferencji poświęcił sól, oleje oraz wodę, po czym każdy uczestnik otrzymał kropielnicę. Była też okazja zobaczenia przedstawienia pod tytułem "Rycerz Franciszek" - o życiu i przemianie "biedaczyny z Asyżu" - św. Franciszka. Zaprezentowało się także bractwo rycerskie z Gniewu. Jednym z ważniejszych punktów było nabożeństwo Exodus składające się z czterech stacji: ciemności, światło, woda, Kościół - wspólnota. Podczas nabożeństwa odbyło się błogosławieństwo ognia i wody oraz odnowienie przyrzeczeń chrztu.Ostatniego wieczoru odbył się koncert Magdy Anioł. Zapraszamy do galerii zdjęć - warto zajrzeć!

Należy dodać, że każdego dnia (nawet podczas potężnej ulewy) wszyscy świetnie się bawili tańcząc taniec belgijski. Max Festiwal 2010 był dobrym, Bożym spotkaniem –był czasem łaski. Świadectwa uczestników pokazały, że JEZUS był pośród nich. Młodzi podkreślali, że wiele problemów się rozwiązało, wiele pytań znalazło odpowiedzi, wiele serc doświadczyło Bożego pokoju. Za rok następna już edycja!!!

Wróć