Ks. Jerzy Popiełuszko nowym błogosławionym

Beatyfikacja ks. Jerzego Popiełuszki

Ks. Jerzy Popiełuszko został ogłoszony błogosławionym

Uroczystości beatyfikacyjne zostały poprzedzone czuwaniem przy Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Uczestnicy mogli zobaczyć widowisko muzyczne z rekonstrukcją wydarzeń historycznych, poświęcone ks. Jerzemu Popiełuszce, które zostało zakończone Godziną dziękczynienia i uwielbienia.

W dniu 6 czerwca podczas uroczystej mszy św. na pl. Piłsudskiego w Warszawie prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, abp Angelo Amato odczytał List Apostolski z decyzją papieża Benedykta XVI:... Zezwalamy, aby odtąd czcigodnemu Słudze Bożemu Jerzemu Popiełuszce, prezbiterowi i męczennikowi, wytrwałemu i niestrudzonemu świadkowi Chrystusa, który zwyciężył zło dobrem aż do przelania krwi, przysługiwał tytuł błogosławionego"Święto błogosławionego ks. Jerzego będzie obchodzone corocznie 19 października, czyli w dniu jego śmierci.

Po beatyfikacji relikwie Bł. Ks. Jerzego zostały przeniesione w uroczystej procesji z Placu Piłsudskiego Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć w galerii.

Wróć