Tragedia narodowa przed rozpoczęciem uroczystości w rocznicę innej tragedii

 10 kwietnia 2010 r -  największa katastrofa lotnicza w historii Polski. Na pokładzie samolotu były najważniejsze osoby w państwie z Prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele. Do katastrofy doszło o godzinie o 8.56 czasu polskiego na lotnisku wojskowym w Smoleńsku. Polska delegacja miała wziąć udział w obchodach 70. rocznicy popełnionej w Katyniu zbrodni na oficerach i żołnierzach polskich przez sowiecki reżim komunistyczny.Ten dramat nadaje nowy wymiar symbolice tego miejsca na zawsze związanego z Polską. 

 

 

      Nie ma słów, którymi można by określić to, co stało się w Smoleńsku. Jest tylko żal i ból... ale też przede wszystkim głęboka nadzieja w Zmartwychwstałym Chrystusie. Pokora w obliczu tej tragedii niech wyzwoli w ludziach pokorę wobec życia i działań, które codziennie podejmujemy dla siebie, dla swoich bliskich, dla ojczyzny i dla wszystkich...

Osobom, których bliscy zginęli w katastrofie lotniczej rządowego Tu-154 składamy najszczersze kondolencje z głębi naszych serc. Jesteśmy w tych trudnych chwilach z wami. Chcemy dziś wraz z wami milczeć, pochylać głowy i modlić się.

 Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie!

Wróć