Majowe grillowanie

grill
     Zazwyczaj jak to w życiu bywa, wszystko ma swój początek i koniec. Tak też nasza świetlica w Częstochowie na ten rok szkolny zakończyła swoją działalność.

W sobotę 2 maja, w naszym ogrodzie odbył się uroczysty zakończeniowy grill. Zgodnie ze zwyczajem zaproszone zostały na niego dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Rano słońce przywitało nas trochę niemrawo, na szczęście przebudziło się i już w południe mocno przygrzewało. Po południu do bramy zadzwonili pierwsi goście, witani przez s.Danielę, i pomału dość cichy zakątek zaczął tętnić życiem. Na początek było coś dla ducha, czyli katecheza dla dorosłych i dla dzieci. Katechezą dla dorosłych zajął się o.Ryszard. Rodzice mieli zobaczyć, że to oni tworzą Kościół, że z małych wspólnot rodzinnych bierze początek Kościół Dzieci Bożych. Tematem katechezy dla dzieci była przyjaźń, którą poprowadziła s.Jana. W tym czasie s.Agnes, mianowana mistrzem rożna, przygotowywała kiełbaski.

Po katechezie rodzice usłyszeli jak postrzegani są przez swoje dzieci. Nie zabrakło słów: kochamy was. Na swój temat kilka słów usłyszały również siostry. Później wszyscy zabrali się za zajadanie kiełbasek. Czas umiliła nam z gitarą s.Marcelina.

Po takim posiłku oczywiście należało zgubić co nie co, więc rodziny stanęły do konkursów i konkurencji. Wśród nich były: zagadki, rzuty do celu, tor przeszkód, na którym okazały się najlepsze siostry( na pewno trenowały). Niektórzy usiłowali zjeść jabłko zawieszone na lince, bez użycia rąk i okazało się, że wcale nie jest to takie łatwe. Były też i inne konkurencje. Naszego grilla zakończyliśmy nabożeństwem majowym, przez Maryję, dziękując Bogu za otrzymane łaski.

Wszyscy świetnie się bawili i czekają na kolejne atrakcje, bo przecież skoro coś się skończyło, coś nowego powinno się zacząć, ponieważ nie należy stać w miejscu…zaczynamy ogladać zdjęcia!

Wróć