Orlik: rekolekcje dla dziewcząt

przez Franciszkanka

 

Pokój i Dobro!

W dniach 14-16.02.2020 r. w Orliku odbyły się kolejne rekolekcje dla dziewcząt. Cieszy fakt, że uczestniczyło w nich 29 dziewcząt otwartych na Boże Słowo i Jego działanie. Każda przybyła ze swoim naczyniem do napełnienia. I w zależności, jakie to było naczynie, Pan wypełnił je po brzegi. Dziewczętom towarzyszyły siostry franciszkanki: s.Vianneya Szwarocka i s.Bernadetta Bąk oraz Ks. Dawid Tyborski, wikariusz z Kościerzyny. 

W refleksji popłynęliśmy wokół tematu "Kobieta wrażliwa - nie boję się kochać. Żyć z innymi - relacje". Był czas na adorację i uwielbienie Boga, rozważanie Słowa Bożego i pozwalanie, by to Ono czytało nasze życie, korzystanie z sakramentu pokuty i pojednania oraz rozmów z kapłanem, Msze Święte i wspólne modlitwy Liturgią Godzin, wspólne tworzenie i doświadczanie współpracy jako okazji do tworzenia relacji. Bóg jest dla nas Źródłem Miłości. Doświadczając Jego Miłości, chcemy ją też przenosić na relacje z innymi. W tym wyjątkowym czasie wzbudziło się w nas wiele pragnień i postanowień. Niech Pan je pobłogosławi, umocni i pomoże realizować w codzienności.

Kilka zdjęć z lutowych rekolekcji w Orliku

Kilka słów ze świadectw:

"Dbanie o relacje to nie tylko mowa i słowa, ale też czyn i czas..."

"Przybyłam na rekolekcje w celu poprawienia swojej relacji z Bogiem. Ostatnimi czasy odstawiłam wiarę na drugi plan, zagłębiając się w chaosie swego czasu. Poznałam na tych rekolekcjach wiele niezwykłych osób. Ich obecność i świadectwo bycia pomogły mi w większym skupieniu na przekazywanej treści. Ponownie przypomniałam sobie najważniejszą rzecz - Bóg mnie kocha! Kocha mnie taką, jaka jestem..."

"Na rekolekcjach nie byłam po raz pierwszy, ale za każdym razem odkrywam tu coś nowego i niezwykłego. Temat dotyczący relacji był dla mnie bardzo ważny i pomocny, bo zainspirował i zmotywował mnie do relacji z osobą, która jest mi bliska, ale ostatnio trudno mi się z nią porozumieć. Wiele spraw przemyślałam i zrozumiałam, a teraz z Bożą pomocą zabieram się za naprawę trudnych relacji..."

"Rekolekcje u Was po raz kolejny pokazały mi, to co ukryło się w mojej duszy, o czym nie miałam pojęcia oraz nie chciałam zobaczyć, bo szatan mi zasłaniał oczy i ja mu na to pozwalałam. Słuchałam jego słowa, zamiast Słowa, które daje mi życie i siłę..."

 Chwała Ci Panie za ten czas!

Obchody 75 rocznicy heroicznej śmierci S. Adelgund Tumińskiej

Dzień 15 luty w historii polskiej prowincji Sióstr Franciszkanek jest bolesną kartą historii, gdyż zawsze przywołuje tragiczne wydarzenia, które dokonały się w kotłowni szpitala chojnickiego w 1945 r. Tego dnia S. Adelgund Tumińska słysząc atakujących żołnierzy Armii Czerwonej młode dziewczęta pośpieszyła im z pomocą. Uratowała napastowane osoby, sama została jednak zgwałcona, a następnie brutalnie zamordowana. W bieżącym roku mija 75 rocznica jej męczeńskiej śmierci. 

Więcej...

75 lat temu...pamiętamy!

Zapraszamy do wspólnej modlitwy o beatyfikację tragicznie zamordowanej s. Adelgund Tumińskiej. Więcej na stronie https://www.siostryzorlika.pl/s-adelgund-tuminska-meczennica-wschodu.html

Więcej...

Niepokalanów:"Pan niech da Ci pokój"

W dniach 9 -10 lutego 2020 roku w Niepokalanowie, odbyła się kolejna sesja formacyjna dla Sióstr Franciszkanek po profesji wieczystej. Wzięło w niej udział 39 sióstr. Wiodącym tematem spotkania były słowa:  "Pan niech da Ci pokój", które są realizacją min. tematu Kapituły Generalnej: „Zakorzenione w Ewangelii jesteśmy posłańcami pokoju i nadziei” . 

Więcej...

2 luty - Dzień Życia Konsekrowanego

Siostry i Bracia zakonni oraz wszyscy, którzy ślubują życie radami ewangelicznymi, oddając się całkowicie Chrystusowi, wskazują, że celem naszego życia jest sam Bóg i tylko w Nim, z Nim i dla Niego możemy odnaleźć spełnienie wszystkich naszych pragnień i tęsknot.

Więcej...

Są jak chusta Weroniki

Nawet nie chcę wyobrażać sobie świata, w którym ich nie ma. Gdyż są jak chusta Weroniki, która kroczyła za Panem. Nie odmieniła cierpienia, ale dała ulgę i nadzieję. Zazwyczaj są niewidoczne. Przemkną w tych swoich czarnych, brązowych, białych podobnych do worków habitach i dziwnych nieraz czepkach z welonami. Więcej na Stacja7

Więcej...