Katowice : Jasełka – „Betlejem dom chleba”

przez Franciszkanka

 

Na stronie szkoły Arki Noego w Katowicach czytamy:

Znowu nas zaskoczyły i wzruszyły. Wspaniałe dzieciaki, które ucząc się wielozmysłowo poznały tradycję i betlejemską historię, a przede wszystkim podzieliły się nią z nami. Tegoroczne jasełka, musical pt. „Betlejem – Dom Chleba”, to efekt ponad miesięcznej pracy i wielu prób pod bacznym okiem katechetki siostry Kingi Heldt OSF, która w organizację jasełek zaangażowała nie tylko uczniów ale także nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i przyjaciół Arki Noego w tym braci Franciszkanów z proboszczem o Alanem Ruskiem na czele.

Wszystkim zaangażowanym w realizację tegorocznych jasełek serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy Wam za to, że dajecie z siebie tak wiele, po to aby nasi podopieczni mogli się rozwijać.

Dla naszych uczniów występ przed tak liczną publicznością (pełna sal domu parafialnego oo. Franciszkanów w Panewnikach), to spore wyzwanie. Muszą przełamać nie tylko tremę ale przede wszystkim bariery, które zgotował im los, a są to wszelkiego rodzaju nadwrażliwości np. na dźwięk, tłok, jaskrawe światło, czy półmrok. Dlatego tego typu projekty są realizowane w formie arteterapii teatralnej, w trakcie której dzieci mogą wyrażać swoje emocje i zaprezentować swoje umiejętności nie tylko słowem ale także ruchem, gestem.

Dzieci pracowały z ogromnym zapałem i wielką radością, ponieważ od początku wiedziały, że będą grać dla babci i dziadków, którym życzymy wiele zdrowia i radości z wnucząt.

Więcej zdjęć na stronie szkoły Arki Noego

Częstochowa: Posiąść Ducha Pańskiego

W Kościele przeżywamy rok duszpasterski "W mocy Bożego Ducha", stąd komisja formacyjna przygotowała cykl spotkań dla poszczególnych grup wiekowych w ramach formacji ciągłej. Tematem przewodnim są słowa z III Reguły św. Franciszka: Niech wszyscy ...zważają na to, że na nade wszystko powinni pragnąć posiąść Ducha Pańskiego i Jego święte działanie (32). Pierwsze spotkanie odbyło się w dniach 19 - 20 stycznia 2019 r w domu rekolekcyjnym Księży Pallotynów w częstochowskiej Dolinie Miłosierdzia. Wzięło w nim udział ponad 20 sióstr.

Więcej...

S. Marietto...odeszłaś tak cichutko!

S. MARIETTA GENOWEFA FANDREJEWSKA po 60 latach życia ślubami w 88 roku życia zakonnymi odeszła do Pana. Jej śmierci nikt się nie spodziewał . Odeszła cichutko w szpitalu chojnickim 12 stycznia 2019. Jej pogrzeb odbędzie się 15 stycznia o godz. 11.00. w kaplicy Domu Prowincjalnego w Orliku.

Dobry Jezu, a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie!

 

Więcej...

Wronki: Spotkanie „Wolni w Duchu Świętym” dla FRA

W dniach 27 – 30. 12. 2018r., S. Anna Nocoń i S. Faustyna Juniewicz miały okazję uczestniczyć we Franciszkańskim Spotkaniu Młodych we Wronkach. Spotkanie było zorganizowane przez franciszkanów z Wronek w ramach zimowego Dnia Braterstwa Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego – jednej z młodzieżowych wspólnot franciszkańskich. Odbywało się w dwóch grupach wiekowych – do 12 lat i powyżej - pod hasłem „Wolni w Duchu Świętym”.

Więcej...

Orszak Trzech Króli

W tym roku Uroczystość Objawienia Pańskiego w wyjątkowy sposób świętowano w 751 miejscowościach w Polsce oraz w 22 za granicą (w 13 państwach)! Po mszach św. tysiące osób wyruszyło w kolorowych Orszakach Trzech Króli. Ta nowa tradycja święta weszła już na stałe i z roku na rok gromadzi tłumy wiernych, którzy chcą publicznie wyznać wiarę, że Dziecię Jezus jest obiecanym Mesjaszem. Jak co roku, Siostry Franciszkanki włączyły się w przygotowania orszaków w Chojnicach, Człuchowie, Dziemianach i Warszawie.
W tym roku, z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II, orszakom towarzyszyło hasło:  „Odnowi oblicze ziemi”.

Więcej...