Koncert uwielbienia w Darłowie

przez Admin

Dnia 20 listopada muzyczne wydarzenie u Ojców Franciszkanów w Darłowie zebrało parafian i gości na wspólnym uwielbieniu Boga, w sobotę poprzedzającą wspomnienie świętej Cecylii - patronki muzyki liturgicznej. W parafii MB Częstochowskiej odbył się koncert  w wykonaniu chóru Stella Maris, prowadzonego przez s. Michalinę Brożyńską, przy akompaniamencie zespołu instrumentalnego z Malborka.

 

O godzinie 18:00 odbyła się uroczysta msza święta w intencji całego chóru, który oczywiście przygotował oprawę muzyczną. Po mszy świętej chórzyści i muzycy wykonali utwory kilku różnych kompozytorów, m. in. Pawła Bębenka, Piotra Pałki, Leopolda Twardowskiego, w tym także jeden skomponowany przez siostrę Michalinę. Było to pierwsze wydarzenie tego typu, ale zostało przyjęte z dużym zainteresowaniem i życzliwością audytorium.

Rocznica urodzin Matki Magdaleny

Dokładnie 234 lata temu, 19 listopada 1787 roku w maleńkiej wiosce w Niderlandach przyszła na świat Katarzyna Damen, późniejsza Matka Magdalena - Założycielka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej. Zadziwiające losy tej córki prostych i ubogich rolników z pobożnej Limburgii, której wiarę można przyrównać do ewangelicznego ziarna gorczycy wciąż fascynują, a jej tak ufne, że aż - zdawałoby się czasami, naiwne - zawierzenie Bożej Opatrzności dziś może nas pobudzać do rachunku sumienia.

Więcej...

Spotkanie Rady Prowincjalnej z przełożonymi lokalnymi

W dniach 12-13 listopada w Orliku odbyło się spotkanie Rady Prowincjalnej z przełożonymi lokalnymi. Był to czas wspólnej modlitwy, wsłuchiwania się w Słowo Boże i umacniania nawzajem swojej wiary oraz siostrzanych więzi poprzez wspólne rozmowy i dzielenie się. Tematem spotkania było: "Zacznijmy od nowa - nasze wspólne podążanie". Konferencje w czasie spotkania wygłosił karmelita bosy, o. Mariusz Wójtowicz OCD.

Więcej...

Juniorystki z wizytą w Niepokalanowie

W dniach 7-9 listopada siostry juniorystki z Orlika odwiedziły Warszawę i Niepokalanów, gdzie celem ich podróży było nawiedzenie grobów błogosławionych: księdza Jerzego Popiełuszki i kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz miejsc związanych ze świętym Maksymilianem Kolbe. 

 

Więcej...

Zaproszenie na rekolekcje

 

"Zrodzeni z prawdy" to hasło kolejnych rekolekcji dla dziewcząt,

które odbędą się w klasztorze Sióstr Franciszkanek w Orliku

w dniach 3-5 grudnia

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie chętne w wieku powyżej 16 lat. Zgłoszenie udziału oraz ewentualne pytania można kierować na adres: tau@siostryzorlika.pl .

 

Do zobaczenia w Orliku!

Więcej...

Albowiem wolą Bożą jest wasze uświęcenie...

"Albowiem wolą Bożą jest wasze uświęcenie..." - te słowa z Listu do Tesaloniczan dobrze podsumowują nasze chrześcijańskie powołanie. Je również, między innymi, usłyszeliśmy podczas tegorocznej Nocy Świętych, która odbyła się 31 października wieczorem w orlickiej kaplicy.

 

Więcej...