Niedziela Słowa Bożego

przez Franciszkanka

 

W tym roku po raz drugi w 3. niedzielę okresu zwykłego, przypadającą 24 stycznia 2021 r., decyzją papieża Franciszka obchodzimy w Kościele jako Niedzielę Słowa Bożego.

W nawiązaniu do prośby wyrażonej na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, aby «jedna niedziela [w ciągu roku] została w całości poświęcona słowu Bożemu, aby zrozumieć niewyczerpalne bogactwo pochodzące z tego nieustannego dialogu między Bogiem a Jego ludem», papież Franciszek w Liście Apostolskim Aperuit illis [30.09.2019)] ustanowił III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku jako poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego.

Niedziela Słowa Bożego jest iskrą, która wychodzi i powinna wzbudzić zapał i umiłowanie Pisma Świętego, bez którego nie ma zrozumienia Chrystusa. Odszukajmy nasze Pisma święte i pochylmy się nad Słowem Bożym. Niech ono nieustannie nas nawraca, czuwa nad nami, przemienia nas i uszczęśliwia! Niech już teraz nas zbawia! Amen!

Dzieło Biblijne w Polsce od kilkunastu lat przygotowuje również Tydzień Biblijny i Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku XIII Tydzień Biblijny będziemy przeżywać w dniach od 18 do 24 kwietnia, natomiast V Narodowe Czytanie Pisma Świętego - 18 kwietnia 2021 roku.

Z Narodzenia Pana dzień dziś wesoły!

Historia kolędowania w Polsce jest bardzo długa. Śpiewanie kolęd w Święta Bożego Narodzenia jest zwyczajem stwarzającym niepowtarzalną atmosferę niosącą radość. Kolędowanie pozwala na budowanie poczucia wspólnoty oraz jedności, pomaga w pielęgnowaniu wiary chrześcijańskiej, a także zbliża do siebie ludzi i sprawia, że znika odczucie osamotnienia. W roku 2020 było nieco inaczej. Pandemia nie pozwoliła nam być razem, dlatego siostry z różnych wspólnot połączyły swe głosy online i tak powstało wirtualne kolędowanie.

Więcej...

Zwiastuję Wam radość wielką!

Z wdzięczną modlitwą i życzeniami dla każdego z Was prosto z orlickiego żłobka: "Cud życia", który jest przepełniony radością Bożego życia, przynoszącego pokój i nadzieję! Bóg jest miedzy nami!

Więcej...

W Domu Seniora w Więcborku już bardzo świątecznie!

Czas pandemii jest szczególnie trudnym doświadczeniem dla osób przebywających w placówkach opiekuńczych, także dla mieszkańców naszego Domu Seniora. Kiedy minął już czas izolacji z powodu zakażeń koronawirusem, każde wspólne spotkanie sprawiało podwójną radość. 

Więcej...

O. Brunon Kasprowski przeszedł do Domu Ojca

W niedzielę, w dniu 6 grudnia 2020 r., o godz. 16.15, w wieku 69 lat, w 45 roku życia zakonnego i w 38 roku kapłaństwa, po ciężkiej chorobie zmarł w szpitalu w Inowrocławiu śp. o. Brunon Bogdan Kasprowski OFM. Był synem Rudolfa i Stefanii Pasierbskiej. Urodził się 27.09.1951, w Łaziskach Górnych w parafii. pw. Matki Bożej Królowej Różańca Św.

 

 

Więcej...