Ufajcie! Jam zwyciężył świat!

przez Franciszkanka

 

 Czas Świąt Wielkiej Nocy, to czas, kiedy Zmartwychwstały Pan staje obok nas i w sposób szczególny pozwala dotknąć nam swojej osoby i doświadczyć mocy Jego miłości. Ta bliskość Zmartwychwstałego może pogłębić naszą wiarę i przywrócić nadzieję, która dotknięta doświadczeniami ostatnich miesięcy w wielu sercach trochę osłabła. 

  Wokół nas doświadczamy różnego rodzaju pustki i beznadziei, w kościołach,  szkołach i innych przestrzeniach jest wiele pustych miejsc. W obliczy tych wyzwań jest jedno niezwykłe puste miejsce, które pozwala nadal z nadzieją przeżywać trudną rzeczywistość. To pustka grobu Pańskiego, skąd bije blask Zmartwychwstałego Pana. Jego zwycięstwo rzuca światło na wszystkie trudne doświadczenia i pozwala wciąż z nadzieją patrzeć w przyszłość.

 Niech spotkanie z zmartwychwstałym Chrystusem przemienia nasze serca i sprawia, że staniemy się dla innych i siebie nawzajem świadkami Bożego piękna przynoszącymi w tych niepewnych dniach wiarę i odwagę patrzenia z nadzieją w przyszłość.

Radosnego Alleluja!

Siostry Franciszkanki

Wigilia Paschalna

„Jest to ta sama noc, w której niegdyś ojców naszych, synów Izraela, wywiodłeś z Egiptu; noc, która światłem ognistego słupa rozproszyła ciemności grzechu; a teraz ta sama noc uwalnia wszystkich wierzących w Chrystusa (…) od mroku grzechów; tej właśnie nocy Chrystus skruszywszy więzy śmierci, jako zwycięzca wyszedł z otchłani; o, zaiste błogosławiona noc!”.

Transmisja: https://fb.watch/4Fbpo49e0y/

Więcej...

Wspólnotowa adoracja krzyża

Wielbimy Cię, Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie - i błogosławimy Tobie, że przez Krzyż Twój święty odkupiłeś świat.(św. Franciszek)

Więcej...

Zapraszamy na VI edycję EDK

Już po raz szósty odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dziemianach. To ogromne wyzwanie dla ciała i ducha. Samotna, nocna wędrówka, ok. 40 km do przejścia i cisza mogą okazać się ważnym przeżyciem duchowym, zmieniającym życie. Poprzednie edycje EDK pokazały, że jeśli raz się zaryzykuje i zrobi coś tak szalonego, jak całonocna wyprawa, to zwiększa się możliwość, by znaleźć w sobie inspirację do kolejnych zmian w życiu. Tegorocznym zmaganiom będzie towarzyszył temat: „Rewolucja pięknych ludzi”. 

Więcej...

Droga wielkopostna

Wielkopostna droga jest projektem duchowym, który możemy realizować przez modlitwę, post i jałmużnę.

Więcej...

O. Emilian Borucki OFM przeszedł do Domu Ojca

Dnia 14 lutego 2021 r., o godz. 22.50 , w wieku 87 lat, w 68 roku życia zakonnego i 60 roku kapłaństwa, zmarł w klasztorze w Wejherowie śp. O. Emilian Franciszek Borucki.

Więcej...