Droga Krzyżowa dla dzieci...

przez Franciszkanka

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w int. ustania epidemii koronawirusa

W tym trudnym czasie epidemii, gdy pozostajemy w domach przygotowujemy na każdy piątek Wielkiego Postu rozważania Drogi Krzyżowej, by umożliwić szczególnie dzieciom uczestnictwo w tym nabożeństwie. Zapraszamy dzieci do wspólnej Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 16.00.

 

S. Bogusławo: Niech Aniołowie zawiodą Cię do raju!

 2 kwietnia w Godzinie Miłosierdzia odeszła do Domu Ojca S. Bogusława Wnuk. Urodziła się 25 marca 1936 roku w Zarzęcinie (ówczesne woj. kieleckie).  Po długiej chorobie, Pan wezwał ja do siebie dnia 2 kwietnia 2020 roku w Godzinie Miłosierdzia. Jej pogrzeb odbędzie się 4 kwietnia w Orliku, jej ciało zostanie złożone na cmentarzu orlickim. Niech spoczywa w pokoju!

Więcej...

Droga Krzyżowa dla dzieci

W tym trudnym czasie epidemii, gdy pozostajemy w domach przygotowujemy na każdy piątek Wielkiego Postu rozważania Drogi Krzyżowej, by umożliwić szczególnie dzieciom uczestnictwo w tym nabożeństwie. Zapraszamy dzieci do wspólnej Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 16.00.

 

Więcej...

W Szkole Maryi

Uczestnicy korzystający z gościnności Sióstr w Orliku są bardzo wdzięczni za serdeczne przyjęcie, czuli się jak w domu Matki w prostocie św. Franciszka. Dzięki temu, że uczestnicy każdego dnia mogli uczestniczyć we Mszy Św., uwielbiać Pana podczas Adoracji, słuchać konferencji, korzystać  z Sakramentu Pokuty, uczyć się medytacji Słowa Bożego a także spożywać smaczne posiłki, odjechali szczęśliwi do swych domów z sercami wypełnionymi Duchem Pana.

Więcej...

Agata Puścikowska w Chojnicach

W sobotnie popołudnie w podziemiach kościoła gimnazjalnego w Chojnicach odbyło niezwykle interesujące spotkanie z autorką książki „Wojenne siostry” z p. Agatą Puścikowską. Książka jest opowieścią o 19 siostrach zakonnych, które w chwilach najtrudniejszej próby nie tylko nie zawiodły, ale dały przykład niezwykłego heroizmu. Spotkanie w Chojnicach odbyło się ze względu na jedną z bohaterek książki: franciszkankę S. Adelgund Tumińską, która poniosła męczeńską śmierć już po „wyzwoleniu”, z rąk żołnierzy Armii Czerwonej w dniu 15 lutego 1945 roku właśnie w Chojnicach.

Więcej...