Błogosławiony, kto ufa Panu...

przez Admin

Katarzyna urodziła się w maleńkiej wiosce De Laak na terenie dzisiejszej Holandii. Trudna, niepewna codzienność ubogiej, chłopskiej rodziny nie tylko zahartowała ciało, ale i ducha. Jednak najcenniejszym skarbem, jaki Trieneke (tak była zdrobniale nazywana) wyniosła z domu rodzinnego, to żywa, głęboka wiara jej rodziców i pełne ufności zawierzenie w opiekę Bożej Opatrzności - coś, co i nam jest dziś tak bardzo potrzebne.

To właśnie w domu rodzinnym nauczyła się mówić "Bóg się zatroszczy!" wtedy, gdy po ludzku serce trapił lęk, czy niepewność. To wezwanie, tak podobne w swej istocie do przesłania danego świętej siostrze Faustynie w obrazie "Jezu, ufam Tobie", czy też słów Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo "Jezu, Ty się tym zajmij!" jest wezwaniem na nasze czasy. Zaprasza nas, by nasze serce nie zapominało, że w Sercu Boga ma swoją bezpieczną przystań.

 

Wiara w to, że "Bóg jest dobry, tak bardzo, bardzo dobry" (M. Magdalena) pozwala nam zachować wewnętrzny pokój i harmonię. Dlaczego? Dlatego, że Jego Dobroć ma o wiele szersze horyzonty od naszych i Bóg w Swej mądrości wie, gdzie leży dla nas prawdziwe dobro. Jeśli zaufam, że wszechmocny Bóg pragnie mojego szczęścia nawet bardziej, niż ja, mogę trwale porzucić lęk o moją przyszłość, ona jest w najlepszych dłoniach - Dłoniach kochającego Ojca...

 

Matko Magdaleno, ty żyłaś myślą: Bóg zatroszczy się o wszystko - wstawiaj się za nami, często zagubionymi w naszych lękach i obawach. Upraszaj nam w Boga łaskę głębokiego zaufania w Jego dobroć i miłość.

 

Więcbork: rusza wolontariat Fundacji "Mała Trzódka"

Młodzież w wieku powyżej szkoły podstawowej z Więcborka i okolic zapraszamy serdecznie na spotkania wolontariatu przy Fundacji "Mała Trzódka" pod nazwą: Pasterze Bożego Narodzenia, które odbywać się będą w klasztorze Sióstr Franciszkanek w Więcborku (ul. Stary Rynek 8) w każdą sobotę o 15:00.

Pierwsze spotkanie już 26 listopada. To doskonała okazja, by razem zrobić coś pięknego dla innych. Stań się razem z nami częścią tego dobra! 

Więcej...

Zjazd Zakonnych Duszpasterzy Młodzieży i Powołań w Kokotku

Jak być z młodymi? W jaki sposób pracować z nimi, by przybliżać ich do Boga? Te i wiele innych pytań zgromadziło w oblackim Centrum Młodzieży NINIWA prawie sto sióstr zakonnych i zakonników, by wymieniać się doświadczeniami i rozmawiać o pracy z pokoleniem, które masowo odchodzi od Boga i Kościoła. W dniach 14-17 listopada w Kokotku miał miejsce III Zjazd Zakonnych Duszpasterzy Młodzieży i Powołań.

Więcej...

Zaproszenie na S.O.S. - Franciszkańskie Ostatki

Młodzież w wieku 16-30 lat zapraszamy na andrzejkowe,

przed-adwentowe Sobotnie Orlickie Spotkania

czyli Franciszkańskie Ostatki.

Czekamy na Was 26 listopada 2022,

zapisy poprzez e-mail: s.bernadetta.osf@gmail.com.

Do zobaczenia w Orliku!

Więcej...

Noc Świętych w Orliku

IX Noc Świętych w Orliku już za nami! Tym razem spotkaliśmy się pod hasłem: "Świętym możesz być Ty!".

Więcej...

Zapraszamy na Noc Świętych!

Serdecznie zapraszamy na Noc Świętych, by razem z nami spotkać się z Bogiem i przeżyć na nowo Jego zaproszenie do bycia blisko Niego na drodze świętości. To droga dla każdego z nas! Jeśli chcesz przekonać się o tym, spotkajmy się razem w kaplicy Sióstr Franciszkanek w Orliku 31 października, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, o godzinie 19:30

Więcej...