Co to jest powołanie ?

Czym jest powołanie? Czy ja mam powołanie? Jak rozpoznać powołanie?
 
 Tego typu pytania bardzo często nurtują człowieka, który odczuwa w sercu pragnienie pójścia za Jezusem drogą bardziej radykalną, niż inni.

Odpowiedzi na powyższe dylematy poszukajmy w Piśmie Świętym. Na kartach Biblii znajdziemy słowa Ducha Świętego o ludziach powołanych. Przyglądając się ich życiu możemy wiele nauczyć się o powołaniu, czym ono jest dla Boga, czym powinno być dla człowieka i jak należy na nie odpowiadać.


 m
  Medytacja biblijnych dialogów Boga z ludźmi wybranymi może i dzisiaj być bardzo aktualna dla młodych, którzy odczuwają głos powołania w swoim sercu. Aby rozpoznać swoje powołanie należy spotkać się z Bogiem na modlitwie. Wytrwała rozmowa z Panem jest bardzo cenna i przydatna, gdy stoimy na rozdrożu nie wiedząc dokąd pójść, co zrobić z życiem.

 

 

Rozeznawanie powołania
 
 
Łaska powołania przychodzi do duszy człowieka w różny sposób i w różnej formie. Do jednych Bóg mówi cicho, delikatnie i spokojnie. Inni, aby usłyszeć głos Boży potrzebują mocnego wstrząsu.


W Bożej Owczarni

 

 

Bóg może powoływać do swojej winnicy o każdej porze dnia i w każdym okresie życia. Każdy powołany posiada własną drogę powołania, która pozostanie ostatecznie Bożą tajemnicą.