Gniezno: Jubileusz 50 -lecia ślubów zakonnych S. Agnieszki Laska

przez Franciszkanka

19 maja, we wspólnocie Stygmatów św. Franciszka w Gnieźnie stał się dniem dziękczynienia za dar życia i powołania S. Agnieszki Laska w  50 rocznicę złożenia ślubów zakonnych. Centralnym punktem świętowania była msza św., której przewodniczył J. E. Ks. Prymas abp Wojciech Polak wraz z ks. Bp.Bogdanem Wojtusiem i kapłanami posługującymi w Domu Prymasa. Podczas homilii w nawiązaniu do Ewangelii Janowej, ks. Prymas podkreślił moc spojrzenia Jezusa, które powołuje każdego z nas i zaprasza do relacji z Nim. Pan Jezus też chce się na nas napatrzeć... - zaznaczył. We mszy uczestniczyły również siostry min. przełożona prowincjalna s. Mirona Turzyńska i s. Gertrude Lacki z prowincji Najświętszego Imienia Jezus (Stella Niagara). Główne uroczystości tegorocznych jubilatek odbędą się 18 sierpnia w Domu Prowincjalnym w Orliku.

Zapraszamy na koncert w dniu Zesłania Ducha Świętego

20 maja o godz. 17.00. w kaplicy Sióstr Franciszkanek w Orliku odbędzie się uroczysty koncert "Napełniona Duchem Świętym" wykonany przez zespół instrumentalny PSM z Malborka, scholę młodzieżową z Orlika i chór Sióstr Franciszkanek pod batutą s. Michaliny Brożyńskiej.

ZAPRASZAMY!

Więcej...

Rzym: Międzynarodowa Konferencja “Consecratio et consecratio per evangelica consilia”

W Rzymie, w dniach 3-6 maja, 2018 roku odbyła się Międzynarodowa Konferencja “Consecratio et consecratio per evangelica consilia”, zorganizowana przez Kongregację do spraw Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. W Konferencji, reprezentując Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej, uczestniczyły: s. Deborah Lockwood, przełożona generalna, s. Maria z Gwatemali i s. Luciana Ciesielska z Polski.

Więcej...

Warszawa: Warsztaty dla dzieci z terenów ponawałnicowych

48 dzieci z terenów poszkodowanych przez nawałnicę, z okolic Orlika i Dziemian, dzięki zaproszeniu Caritas Polska w dniach 1 – 5 maja mogło uczestniczyć w warsztatach „Sto lat odzyskania niepodległości”, które odbyły się w Warszawie. Podczas tych dni dzieci mogły nie tylko zapomnieć o otaczającym je krajobrazie po zeszłorocznej wichurze, ale też zapoznać się z historią Warszawy, zwiedzić i poznać jej najważniejsze zakątki, które wpisały się swym znaczeniem w 100 – lecie odzyskania niepodległości. Dzieci swój pobyt w stolicy wspominają bardzo miło i są wdzięczne Caritas Polska za pamięć o nich i przygotowanie tych pięknych, majowych dni.

Więcej...

Sadzimy drzewa w Orliku

Pierwszy etap inicjatywy „Zasadź z nami drzewo” wokół klasztoru Sióstr Franciszkanek w Orliku został dokonany. 1 maja do sadzenia przybyło ponad 60 osób. Najliczniej przybyli strażacy OSP i Stowarzyszenie Nordic Walking z Dziemian. Dzielnie i radośnie wraz z nimi pracowali mieszkańcy min. z Brus, Chojnic, Rytla, Świecia i Orlika. Nie zabrakło także osób duchownych, uczestników EDK i leśników. W ciągu dwóch godzin posadzono prawie 4 tysiące sadzonek. Wypełniły one jedną część parku, która została ogołocona z drzew po zeszłorocznej nawałnicy. Mimo, że przestrzenie wokół są nadal puste i otwarte, to jednak zawitała w nich nadzieja, nowe życie. To początek odnawiania lasu, który uległ zniszczeniu wokół klasztoru na obszarze prawie 6 ha. Kolejna akcja odbędzie się na jesieni. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pośpieszyli nam z pomocą i okazali ludzką solidarność. Zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie i życzliwości.

Więcej...